6 MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM

Help Animals

12/03/2012 20:47

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Kaliszu skazał oskarżonego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem Zbigniewa P mieszkańca Stawiszyna na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wykonanie kary zawiesił na 3 lata. Tym razem chodzi o suczkę NATKA ze Stawiszyna, która zamiast obroży miała wrośnięty w szyję SZNUREK. Przypomnijmy fakty:
Dnia 22.10.2011r otrzymaliśmy zgłoszenie, iż na jednej z posesji w Stawiszynie znajduje się suczka z wrośniętym łańcuchem okalającym szyję.

Po dotarciu na miejsce ujrzeliśmy odwodnioną i wychudzoną suczkę. Zwierzę przebywało w niewielkiej szopce na gołej ziemi. Suczka przypięta na krótkim, zaplątanym łańcuchu nie miała swobody ruchu.

Suczka miała wokół szyi otwartą, głęboką ranę. Lekarka po dokładnym obejrzeniu górnych okolic stwierdziła, iż wokół szyi psa zaczepiony był sznurek który wrósł w tkankę szyjną. Pies musiał strasznie cierpieć.

Suczka została odebrana właścicielowi,gdyż dalsze pozostawienie zwierzęcia bezpośrednio zagrażało jej życiu oraz zdrowiu.
Po dwugodzinnym zabiegu suczka została ulokowana w gabinecie weterynaryjnym. Oprócz leków znieczulających została nawodniona oraz odpchlona. Obecnie znajduje się pod troskliwym okiem lekarza.

Szukamy dla tej wspaniałej suni nowego domu! Mimo młodego wieku( ma ok. 2ch lat) przeżyła niesamowitą gehennę. Właściciel kompletnie nie przejmował się losem tego zwierzęcia.
Zwierzę mimo ogromnego bólu z ufnością poddało się wszelkim działaniom mającym na celu uratowanie życia.

Członkowie Help Animals nie będą brać udziału w ewentualnej dyskusji jaka wywiąże się po publikacji tego artykułu jak również nie będą polemizować z autorami komentarzy. Jeśli ktoś z Państwa chciałby dowiedzieć się o dalszych losach suczki prosimy o kontakt tel. 603 948 690/ 69 39 06 188 bądź e-mailowy.

Dziękujemy serdecznie dr Darii Goździewicz za fachową i szybką pomoc oraz wielkie zaangażowanie w uratowanie suczki .

Dscf1857_article