Barbarzyństwo - DRUT W ŁAPIE

W miejscowości Nowy Nakwasin od ok. miesiąca przebywał bezdomny pies mający drut w tylnej łapie. Tymczasowy opiekun fakt ten wielokrotnie zgłaszał do gminy prosząc o pomoc i zainteresowanie się problemem.

 

Dsc03880_article

 

Niestety gmina nie reagowała. Powiadomiła jedynie lekarza wet. z Liskowa, który miał usunąć drut. Lekarz stwierdził, że pies jest agresywny – dlatego też nie pomógł cierpiącemu zwierzęciu narażając go tym samym na kolejne tygodnie w męczarniach. Trwało to ok. 2, 3 tygodni. Mieszkaniec Nowego Nakwasina bezskutecznie czekał na pomoc zarówno ze strony gminy jak i lekarza. O całym zajściu powiadomił nasze Stowarzyszenie – my również rozmawialiśmy z gminą – bezskutecznie.

 

Następnego dnia udaliśmy się do miejscowości Nowy Nakwasin. Naszym oczom ukazał się rudy psiak z zawiniętym drutem w tylnej łapie. Pies z trudem poruszał się a każdy ruch sprawiał mu ogromny ból. Po paru minutach złapaliśmy psa i zawieźliśmy do lekarza wet. który natychmiast podjął się operacji zwierzęcia. Pies nie wykazywał żadnej agresji – wręcz przeciwnie patrzył i prosił o pomoc.

 

Drut przechodził pomiędzy kością a ścięgnem Achillesa. Dodatkowo końcówka druta zakręcona była kombinerkami – było to celowe działanie człowieka. Najprawdopodobniej do drutu zaczepiony był sznur a do niego pies, gdyż futrzak po uwolnieniu wyglądał jak żywy szkielet.
Lekarz podczas rozmowy stwierdził, że takie przebicie łapy drutem powodowało, iż zwierzę niewyobrażalnie cierpiało.

 

O postawie lekarza z Liskowa powiadomimy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej w Poznaniu.

 

Apelujemy do mieszkańców Nowego Nakwasina o wskazanie właściciela pieska.

 

Rudi obecnie przebywa pod naszą opieką. Szukamy dla futrzaka nowego domu tymczasowego bądź stałego. Prosimy o pomoc w zaadoptowaniu tego wspaniałego, wiernego czworonoga. Rudi nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi i zwierząt. Jest bardzo łagodny, waży ok. 15 kg – średniej wielkości. Żywy, energiczny – wspaniały kompan na dłuższe spacery.Jeśli ktoś z Państwa chciałby dowiedzieć się o obecnym stanie Rudiego prosimy o kontakt tel. 603 948 690/ 69 39 06 188 bądź e-mailowy.

 

 

Dsc03879_thumbnail2
Dsc03851_thumbnail2
Dsc03852_thumbnail2
Dsc03856_thumbnail2
Dsc03857_thumbnail2
Dsc03860_thumbnail2
Dsc03878_thumbnail2
Dsc03881_thumbnail2