CZY RZECZYWIŚCIE PARK NATURY?

W Odolanowie na kilku hektarach powstaje wspaniały Park Natury. Docelowo będzie miejscem wypoczynku i relaksu dla mieszkańców miasta. Budując Park nie zapomniano również o zwierzętach. Pobudowano mini ZOO no i właśnie. Tu zaczyna się problem.

 

Dsc00229_article

 

Zwierzęta umieszczone zostały w małych drewnianych pawilonach. Na kilku metrach kwadratowych przebywa po kilka kóz czy też baranów. Króliki nie mają żadnych domków. Żyją na ściółce. Paw ma tak małe pomieszczenie,że nie może nawet rozwinąć pióropusza wspaniałych piór.

Zwierzęta praktycznie nie widzą świata, ogrodzone są szczelną zabudową z desek. Nawet frontowa ściana boksów do wysokości ponad metrowej zasłonięta jest deskami. Ponad nimi rozciągnięta jest prowizoryczna siatka metalowa. Wszystko to jest tak pomyślane, żeby zwierzęta nie widziały ludzi a ludzie a szczególnie dzieci nie widziały zwierząt. Może to i dobrze bo nikt nie będzie widział ,że zwierzęta nie mają nawet czystej wody do picia. Nie ma to wszystko nic wspólnego z naturą. Nigdzie na świecie, mówię o cywilizowanych społecznościach w takich warunkach nie trzyma się zwierząt.

Teren jest bardzo rozległy i można zwierzętom pobudować odpowiednie wybiegi a będzie to z korzyścią tak dla zwierząt jak i ludzi, wtedy też park ten będzie można rzeczywiście nazwać Parkiem Natury.

Co z nadzorem weterynaryjnym nad tymi zwierzętami ? Chyba też nie jest dobrze skoro niedawno jedna z organizacji zajmujących się ochroną zwierząt zabrała z tego Parku kucyka, który był tak chory, że dalszy jego pobyt w tym miejscu zagrażał jego życiu.

Oczekujemy, że władze Odolanowa i Powiatowy Lekarz Weterynarii podejmą stosowne przedsięwzięcia, żeby zapewnić zwierzętom godziwe warunki życia a jeżeli nie są tego w stanie uczynić może lepiej od razu zlikwidować to pseudo ZOO.

Tagi: Zwierzęta, Odolanów, Mini Zoo

 

Dsc00229_thumbnail2
Dsc00227_thumbnail2
Dsc00180_thumbnail2
Dsc00183_thumbnail2
Dsc00177_thumbnail2
Dsc00187_thumbnail2
Dsc00190_thumbnail2
Dsc00188_thumbnail2
Dsc00215_thumbnail2
Dsc00218_thumbnail2
Dsc00230_thumbnail2
Dsc00186_thumbnail2