DĘBE - Finał sprawy

W dniu 14.12.2011r Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał wyrok w sprawie utrzymywania psa w niewłaściwych warunkach bytowych w miejscowości Dębe. Sąd skazał obwinionego na karę grzywny w wysokości 200zł.
Takie traktowanie zwierzęcia stanowi występek z art. 37 ustawy o ochronie zwierząt.

 

Dsc01770_article_article

Ponadto Sąd orzekając wysokość kary wziął pod uwagę fakt, że obwiniony poprawił warunki bytowe psa dzięki przeprowadzonej interwencji przez nasze Stowarzyszenie.
Obecnie czworonóg ma ocieploną, stabilną budę , poprawiony kojec bez ubytków w podłodze. Pies jest również zaszczepiony oraz regularnie karmiony. Kojec został osłonięty przed wiatrem i mrozem.

 

Przypominamy początek sprawy:

Dnia 30.10. br Straż Zwierząt udała się do wsi /Dębe/. Otrzymaliśmy bowiem zgłoszenie, iż na jednej z posesji znajduje się zabiedzony pies zamknięty w kojcu.
Po dotarciu na miejsce ujrzeliśmy praktycznie zdziczałego, zaniedbanego pieska, który niesamowicie bał się ludzi. Czworonóg nie miał nawet miski z wodą a jego kojec i buda pozostawiały wiele do życzenia.
Pies przez 2 lata nie miał praktycznie żadnego kontaktu z ludźmi. Ponadto całe dnie i noce spędzał w niewielkim, ledwo trzymającym się kojcu.
Możemy sobie tylko wyobrazić co przeżywał w upalne dni czy w mroźne noce…pozostawiony sam na środku działki, karmiony odpadkami.

 

Dsc01785_article_thumbnail2
Dsc01771_article_thumbnail2