Gdyby pies umiał mówić..........

W piątek w godzinach wieczornych Straż Miejska w Kaliszu zabrała od jednej z mieszkanek miasta tą biedną sunię w typie Bullterriera. Jej właściciel zmarł. Suczką “opiekowała” się matka właściciela. Sunia ma liczne rany na całym ciele, jest strasznie wypłoszona. Leży skulona w kącie kojca i trzęsie się. Ze wstępnych ustaleń wynika , że suczkę notorycznie gryzł drugi pies , który znajduje sie w tym domu. Właścicielka stwierdziła, że wczoraj suka ją ugryzła i dlatego zwróciła się o pomoc do Straży Miejskiej. Okazało się , że właścicielka psa skłamała
Od piątku do poniedziałku sunią opiekowali się Strażnicy Miejscy, którzy dali jej schronienie w posiadanym na terenie Jednostki kojcu.My szukaliśmy dla niej domu. W dniu dzisiejszym znależliśmy jej dom i zawieżliśmy do Radomia.

 

Dziękujemy za okazaną pomoc Fundacji SOS Bullterrier.


Szczególne podziękowania kierujemy również do funkcjonariuszy Straż Miejskiej w Kaliszu, którzy zrobili dużo więcej w tej sprawie niż wynika to z ich obowiązków służbowych. Sprawy jednak nie kończymy. W naszym odczuciu właścicielka psa swoim działaniem lub też zaniechaniem działania wyczerpała znamiona przestępstwa określonego jako znęcanie się nad zwierzętami. Mamy nadzieje , że Prokurator podzieli naszą opinię.

 

Dsc05167_article

Dsc05167_thumbnail2
Dsc05170_thumbnail2
Dsc05172_thumbnail2
Dsc05174_thumbnail2