Hodowla psów w Stobnie i Pośredniku

 

Hodowla psów w Stobnie i Zajączkach Bankowych k/ Kalisza. Psy przetrzymywane w skandalicznie złych warunkach. Reportaż w TV Polsat w programie Interwencje w dn. 14.05.2007r.


Wystąpiono z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu o wszczęcie dochodzenia z art.35 ust.1 ustawy o ochronie zwierząt.

 

więcej >

 

EPILOG

 

Hodowla  psów Stobno  - link do programu  , który ukazał się na antenie TV Polsat – Interwencje w piątek 20  lutego 2009r.

http://interwencja.interia.pl/szukaj/?szukaj=hodowlaInterwencja
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
(0-22) 514 41 26
interwencja@polsat.com.pl


Hodowla czy męczarnia?
20.02.2009

Skandaliczne hodowle psów koło Kalisza. Kilkaset zwierząt żyje przywiązanych na krótkich łańcuchach do blaszanych beczek, które zastępują im budy. Psy rozmnażają się bez żadnej kontroli. Powstają ich agresywne odmiany. Po interwencji obrońców praw zwierząt właściciel hodowli stanął przed sądem. Został ukarany zaledwie 1000 zł grzywny i dalej handluje psami.

Te nielegalne hodowle psów koło Kalisza istnieją od 2004 roku. Właścicielem ich jest jeden człowiek. Ponad 200 psów żyje tam w potwornych warunkach. Pierwszy raz byliśmy tam z kamerą w 2007 roku.

Po interwencji Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals sprawa trafiła do sądu. Do tej pory jednak nic się nie zmieniło. Postanowiliśmy porozmawiać z pracownikiem hodowli. Reporter: Chcemy zobaczyć psy za lasem w beczkach. Chcieliśmy zobaczyć hodowlę. 

Pracownik schroniska: Nie ma nikogo w domu, a ja sam, przykro mi.

Reporter: Do kogo te psy trafiają?

Pracownik: Do ludzi.

Jedziemy sprawdzić, jak wygląda druga pseudohodowla. Jest położona daleko za wsią.

- Nie ma zgody na filmowanie. Nie macie racji atakując ludzi takich jak ja. Psy sprzedaję na bazarze - mówi właściciel hodowli.

- Stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości w tej hodowli. Zwierzęta miały liczne rany, szczególnie na głowie i w okolicach uszu. Poza tym psy miały bardzo nieudolnie skopiowane uszy. Robienie tego samodzielnie jest zabiegiem niedopuszczalnym w świetle prawa - mówi Joanna Kokot-Ciszewska, Starszy Inspektor Weterynaryjny ds. Zdrowia Zwierząt. Jedziemy do Sądu Rejonowego w Kaliszu. Rzecznik prasowy umówiła nas osobiście z Prezesem Sądu. Ten jednak w ostatniej chwili nie zgodził się na wypowiedź przed kamerą. Mimo licznych opinii lekarzy weterynarii, sąd skazał właściciela pseudohodowli jedynie na zapłacenie grzywny tysiąca złotych. Mimo że właściciel nie ma pozwolenia na prowadzenie takiej działalności, do tej pory bezkarnie ją prowadzi.

- Wyrok jest dla nas nie do przyjęcia, ponieważ sąd skazał właściciela hodowli na karę grzywny, nie podejmując żadnych środków w kwestii ratowania zwierząt - mówi Sylwester Piechowiak, Prezes Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals.*

* skrót materiału

Reporter: Małgorzata Frydrych mfrydrych@polsat.com.plKOMENTARZE  PO  EMISJI  PROGRAMU :


~KSDS  / 2009-02-21 17:30/  Wymiar sprawiedliwości, prawo, sądy i inne instytucje podszywające się pod hasło prawo to jest fikcja i farsa. To tylko polska, kraj katolicki nie mająca żadnych zasad poszanowania ludzkiego i zwierzęcego. Tyle się mówi o miłości do stanów zjednoczonych a wizerunków nie przynosimy pod żadnym względem. Wystarczy na kablówce oglądać animal planet z programem policja dla zwierząt, fundacja powołana w Ameryce o nazwie ASPCA ma do dyspozycji i pomoc policji jak i sądu sama zajmująca się ukrócaniem przemocy wobec zwierząt. Czy nie można by było naszych ślepych prokuratorów, adwokatów, sędziów i tych z organów ścigania policjantów aby przypatrzyli się jak można zwalczać i wymierzać karę dla tych co przemocą karzą słabsze od siebie zwierzęta?;/~Mateusz  / 2009-02-21 12:47/  Zabrać mu psy, i jego uwiązać na łańcuch ! Takich Trzeba tępić !!


pseudohodowla
~stasia z Olsztyna  / 2009-02-20 21:20/  Pytam po co w Polsce są sądy skoro nie wymierzają kar takim bestiom jakimi są tacy pseudo hodowcy!ludzie sami powinni takim katom wymierzać sprawiedliwość!!!Sędzia chyba jest również nieczuły na ból zadawany tym psom skoro robi z siebie idiotę i wymierza karę 1000zł.Przecież to parodia, za co taki sędzia bierze nasze podatników pieniądze???Podajcie do publicznej wiadomości który to sędzia wymierzył taką karę a my ludzie do niego się odezwiemy???A kata psów dalej pietnować i ukarać!!!!


...
~Aga  / 2009-02-20 20:37/  to jest nieprawdopodobne, tacy ludzie powinni siedzieć w więzieniu, kara w postaci grzywny jest śmieszna.Apel do władz:Ruszcie mózgiem bo w tej chwili prawo jest do dupy.A ta "hodowla" jest gorsza od schroniska.

.
~kaliszanka  / 2009-02-20 17:14/  dla mnie facet powinien miec zakaz zblizania sie do zwierzat. A tak naprawde to winni sa rowniez ludzie, ktorzy kupuja u niego pieski, co niedziela na targu wystawia te biedactwa i kasuje po pare stowek za "labka" czy innego "rasowca", niestety ludzka głupota nie ma granic i facet kreci na tym niezly pieniądz (1000 zł grzywny- smiechu warte), mam nadzieje ze po kolejnej interwencji wreszcie ktos sie wezmie za niego!!!!


Po co nam sądy, jeśli są nieskuteczne!
~przyjaciel zwierząt  / 2009-02-20 17:05/  Szkoda, że nie podali Państwo w reportażu nazwiska sędziego prowadzącego sprawę. Ciekawe ile ma w życiorysie zawodowym, tego typu bulwersujących wyroków.

Pseudohodowla
~Gosia  / 2009-02-20 16:48/  Wstyd i hańba dla wymiaru sprawiedliwości!!!!!!Tylko 1000zł kary??!!A dać mu kilkadziesiąt tysięcy i zabrać wszystkie zwierzęta.Niech wreszcie zacznie działać w Polsce ochrona zwierząt!!!Bo kary dla zwyrodnialców są śmieszne.Zwierze też czuje, tylko nie może się samo obronić przed swoim katem i naszym obowiązkiem jest to zmienić!!!Mam wielką nadzieję, że odbiorą mu zwierzęta.

Hodowla psów
~Łowiczanka  / 2009-02-20 16:37/  Straszne jak ludzie traktują psy, przecież to są ich przyjaciele. Kary za takie traktowanie powinny być dużo surowsze. Temu człowiekowi powinno się zabrać wszystkie psy i zakazać jakiej kolwiek chodowli. Ciekawe czy ma dzieci? Jeśli tak, czy je też tak źle traktuje?


Nie wierze
~justyna  / 2009-02-20 16:28/  Jestem wstrząśnieta!!Dlaczego natychmiast nie odebranu temu katowi psów!! Co za państwo! ludzie zainteresujcie sie troche tym co sie dzieje za "sciana" mysle ze przy interwencji wielu ludzi ta sprawa skonczyla by sie inaczej!! a kazdy siedzi cicho i tylko swojego nosa pilnuje!!