I My tam byliśmy - 22 maja

Stowarzyszenie Help Animals 22.05.2011r udało się na giełdę samochodową w celu uświadamiania dorosłym oraz dzieciom, iż zwierzę nie jest rzeczą i zasługuje na godne traktowanie.
22 maja to dzień w trakcie którego warto zastanowić nad tym, co dzieje się wokół nas i na całym świecie. To czas, w którym powinniśmy pomyśleć jaki mamy stosunek do innych zwierząt, czy pomagamy cierpiącym, potrzebującym futrzakom? Pamiętajmy o tym, że żyjemy dzięki życiu innych istot na Ziemi, w tym zwierząt.
Zgodnie z art. Art. 1 Ustawy o Ochronie Zwierząt:
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Członkowie tego dnia rozdawali ulotki promujące humanitarny stosunek do “braci mniejszych”. Udzielaliśmy również porad w kwestii wychowania oraz wskazówek dotyczących ułożenia zwierząt. Każdy z zainteresowanych otrzymał od nas numery alarmowe pod które należy zgłaszać akty znęcania się nad czworonogami.
Naszym celem jest uświadamianie społeczeństwa, iż zwierzęta zupełnie tak jak i my potrzebują opieki, pokarmu a przede wszystkim miłości.
Jakże prawdziwe jest stwierdzenie, iż „miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt”. Ludzie pastwiący się nad zwierzętami są ludźmi ubogimi wewnętrznie – bo jakże człowiek dobry może dopuszczać się tak haniebnych czynów.
Zwierzę jako istota słabsza nie powie, iż jest głodzone czy maltretowane. Zdane jest na człowieka, który nie zawsze zachowuje się zgodnie z ludzką etyką i moralnością.

Mamy nadzieję, że akcje dotyczące humanitarnego traktowania naszych “braci mniejszych” “pobudzą” społeczeństwo do działania na rzecz zwierząt oraz przerwą znieczulicę, która mimo XXI wieku jest nadal obecna wśród ludzi.

 

Dsc02737_article

 

„Pies jest czymś więcej niż naszym towarzyszem. Może stać się ważną, czasami wręcz niezbędną częścią naszego życia. Może być nam tak potrzebny, jak potrzebna jest nam przyjaźń innych ludzi. Czasami nawet bardziej, gdyż jego przyjaźń bywa niezawodna i straszliwie, żenująco bezinteresowna. Takiej przyjaźni my, ludzi, nie jesteśmy zwyczajni, takie uczucie bardzo rzadko bywa naszym udziałem.”
(Stanisław Gąbiński)

 

 

Dsc02745_thumbnail2
Dsc02740_thumbnail2
Dsc02738_thumbnail2
Sisi_thumbnail2