Interwencja / Dębe /

Dnia 30.10. br Straż Zwierząt udała się do wsi /Dębe/. Otrzymaliśmy bowiem zgłoszenie, iż na jednej z posesji znajduje się zabiedzony pies zamknięty w kojcu.
Po dotarciu na miejsce ujrzeliśmy praktycznie zdziczałego, zaniedbanego pieska, który niesamowicie bał się ludzi. Czworonóg nie miał nawet miski z wodą a jego kojec i buda pozostawiały wiele do życzenia.
Pies przez 2 lata nie miał praktycznie żadnego kontaktu z ludźmi. Ponadto całe dnie i noce spędzał w niewielkim, ledwo trzymającym się kojcu.
Możemy sobie tylko wyobrazić co przeżywał w upalne dni czy w mroźne noce…pozostawiony sam na środku działki, karmiony odpadkami.
Właściciel dostał 10 dni na poprawę warunków bytowych pieska. Jeśli nie dostosuje się do naszych wymagań będziemy zmuszeni odebrać czworonoga.

 

Jeszcze raz pragniemy zaapelować do wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los naszych mniejszych braci – jeśli widzicie, iż jakiś zwierzak żyje w tragicznych warunkach, jest maltretowany bądź głodzony – piszcie, dzwońcie ! Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt ! Nie udawajmy, że niczego nie dostrzegamy…przecież zwierzę nie potrafi samo się obronić!

 

Dsc01771_article

Dsc01774_thumbnail2
Dsc01787_thumbnail2
Dsc01785_thumbnail2
Dsc01770_thumbnail2
Dsc01769_thumbnail2