Kolejne porzypadki znęcania się nad zwierzętami

W dniu 10. 11.2008r w Żydowie gm. Godziesze kilku nieletnich w bestialski sposób znęcało się nad dwoma małymi kotkami. Jednego z nich dzięki zdecydowanej reakcji mieszkańca Żydowa udało sie ocalić. Niestety drugiego kotka zwyrodnialcy kopali jak piłkę a następnie bili metalową rurką. Zwierze w cierpieniach skonało.
Mieszkańcy Żydowa mówią , że nie jest to incydentalny wybryk. Ci sami nieletni we wrześniu br. w podobny sposób zabili innego kota.
Sprawę przekazaliśmy Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu.
Na zdjęciach : uratowany kociak oraz jego martwy braciszek.
To nie jedyna sprawa znecania sie nad kotami. Miezkańcuy ul. Podmiejskiej w Kaliszu powiadomili nas , że grupa nieletnich , mieszkańców Osiedla , najprawdopodobniej uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 od miesiecy zneca sie nad przypadkowo złapanymi zwierzetami.
Tak między innymi pastwili sie nad małym kotkiem , który w ostatniej chwili został im odebrany. Leczenie jego trwało kilka miesięcy. Niestety kotek stracił oko.
O sprawie również powiadomiliśmy Prokuratora Rejonowego.
To nie wszystko. Otrzymaliśmy informację , że w lecie w Kaliszu przy ul. Legionów 57-letni mężczyzna w bestialski sposób zabił kotkę i dwa jej kocięta. Policja prowadzi dochodzenie.
Szerzej na ten temat możecie Państwo przeczytać w dzisiejszym wydaniu tygodnika " Ziemia Kaliska ".