LIST OTWARTY DO BURMISTRZA MIASTA I GMINY STAWISZYN

Działając w imieniu Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals zawiadamiam , że w dniu 16.07.2012r personel Prywatnej Lecznicy dla Zwierząt w Stawiszynie pomimo, że ma podpisaną umowę z Urzędem Miasta na opiekę weterynaryjną nad zwierzętami ofiarami wypadków drogowych nie dopełnił swoich obowiązków a mianowicie: do lecznicy zgłosił sie p. Mariusz G.,który przywiózł kota potrąconego przez samochód. Kot miał liczne obrażenia / uraz kończyny , złamana szczęka ,był w szoku pourazowym. Lekarz weterynarii nie udzielił żadnej pomocy twierdząc, że nic nie może zrobić i poradził jechać do Kalisza.


Pan Mariusz G. skontaktował się z nami . Zorganizowaliśmy natychmiastową pomoc lekarza weterynarii. Kot przejdzie skomplikowaną operację a w dniu jutrzejszym zapewnimy mu dom tymczasowy.


Kosztami obciążymy Urząd Miasta i Gminy w Stawiszynie.
O nieetycznym zachowaniu lekarki powiadomię Inspekcję Weterynaryjną w Kaliszu.
Ponadto przypominam , że odmowa udzielenia pomocy zwierzęciu, pomijając już zawartą umowę z Miastem kwalifikuje się do uznania tego za przestępstwo określone w art. 231 kk. Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


Ponieważ to nie jest pierwszy przypadek nie udzielenia pomocy przez lekarza weterynarii w Stawiszynie uprzedzam, że o ile ponownie będzie miało miejsce podobne zachowanie złożymy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do czego obliguje nas art.39 ustawy o ochronie zwierząt.


Z poważaniem:
Sylwester Piechowiak prezes stowarzyszenia

 

Kotek_z_czaszkowskiej_2_article