Oskarżona nie znęcała się nad zwierzętami - wyrok

 

Oskarżona nie znęcała się nad zwierzętami - wyrok

Stowarzyszenie Help Animals

20/02/2012 10:23

W dniu 20.02.2012r w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wlkp.zapadł wyrok w sprawie wyrzucenia suczki wraz z 5 tygodniowymi szczeniakami na 15 stopniowy mróz.Oskarżona została uniewinniona.Sąd nie dopatrzył się w zachowaniu oskarżonej znamion czynu przestępczego

Przypominamy Państwu początek tej bulwersującej sprawy:

Dnia 11.12.2010r otrzymaliśmy zgłoszenie, iż na posesji w Nowych Skalmierzycach znajduje się suczka wraz z 9 szczeniaczkami. Najbardziej bulwersujący był fakt, iż matka szczeniąt znajdowała się na śniegu, ponieważ nieocieplona buda po brzegi wypełniona była głodnymi maluchami. Szczeniaczki nie miały dostępu do karmiącej, przywiązanej do sznura matki.

Zziębnięta, mokra suczka natychmiast została przez nas odebrana. Dowiedzieliśmy się, iż właściciele nie szczędzili jej bólu – kopiąc i znęcając się nad nią. Podobno suczka miała pasożyty dlatego też została wyrzucona na śnieg. Ponadto właściciele mieli kotłownię gdzie na ten szczególny czas mogli umieścić matkę i maluchy.

Całą gromadkę umieściliśmy w hoteliku gdzie mama wraz z maluchami mogła się najeść i ogrzać zmoknięte futerko.
Szczeniaczki wraz z mamą garnęły się do nas wdzięczne za uratowanie życia.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.helpanimals.pl gdzie znajdziecie Państwo jeszcze większą ilość informacji na temat uratowanych zwierząt, interwencji, adopcji oraz przydatnych wskazówek dla właścicieli czworonogów.

Dsc02010_article