RADIO CENTRUM -Jak pies z... człowiekiem

Zamieszczony artykuł pochodzi z portalu www.rc.fm

Trzyosobowa rodzina i osiem psów, żyjących w skandalicznych warunkach pod wspólnym dachem z człowiekiem. Taką sytuację zastali wolontariusze Help Animals w jednym z bloków przy ul. Konińskiej w Stawiszynie.

 

Stawiszyn_skandaliczne_warunki1_article

 

“Zaczęło się od tego, że dostaliśmy mail od sąsiadów z nagranym przeraźliwym piskiem jednego ze zwierząt”, powiedział Radiu Centrum Sylwester Piechowiak, prezes Help Animals w Kaliszu:
“Nasze wolontariuszki pojechały na miejsce. Sytuacja tam jest tragiczna. Mają siedem małych psów i wielkeigo amstafa. Sąsiedzi się boją. Psy sa na pół zdziczałe. Chowają się pod meblami, w ogóle nie wychodza na dwór załatwiają się w domu. Jedynie to jest dobre, że nie są zagłodzone”.

“Wielekrotnie byliśmy w tej rodzinie. Próbowaliśmy jakoś pomóc, żeby chociaż porządek zaprowadzili. Niestety, tam się nic nie da zrobić. Czasem nie wpuszczają w ogóle, a sprzątnąć nie chcą. Są to osoby dorosłe, niezaradne życiowo, ale mają środki do życia. Myślę, że jeśli zabrano by im psy, to sprowadziliby kolejne”, dodała kierownik MGOPS-u w Stawiszynie Danuta Pilarczyk.

 

Sylwester Piechowiak napisał list otwarty do burmistrza Stawiszyna z prośbą o pomoc. Organizacja Help Animals może zabrać zwierzęta.

Właściciele podpisali dokument, na mocy którego zrzekają się psów. “Chcemy to uczynić, tylko nie mamy dokąd ich przekazać. W Stawiszynie nie ma schroniska; kaliskie przyjmuje tylko z terenu miasta. Będę starał się znaleźć dla psów lokum, ale ludziom nie mam możliwości pomóc” – dodał Piechowiak.

 

 

Stawiszyn_skandaliczne_warunki1_thumbnail2
Stawiszyn_skandaliczne_warunki3_thumbnail2