SKAZANY NA POWOLNĄ ŚMIERĆ


W dniu 10.12.2014r wykonując Decyzje Prezydenta Miasta Kalisza Straż Zwierząt Help Animals przy aktywnej pomocy Policji i asyście dr weterynarii odebrała właścicielowi 15-to letniego psa owczarka niemieckiego. Schorowany staruszek przebywał na jednej z posesji przy ul. Stawiszyńskiej. Do budy ze względu na stan zdrowia nie mógł wejść. Wczołgiwał się do zimnej nie ocieplanej szopy. W opinii lekarzy weterynarii powinien być natychmiast umieszczony w ogrzewanym pomieszczeniu a jeżeli nie to poddany eutanazji ze względów humanitarnych. Niestety właściciel nie potrafił zapewnić psu godnego przeżycia dosłownie ostatnich jego chwil.
Musieliśmy kierując się dobrem zwierzęcia podjąć decyzje za właściciela i wystąpić do Prezydenta z wnioskiem o przerwanie cierpień zwierzęcia.
Pies został przewieziony do Schroniska w Kaliszu i jest umieszczony w ogrzewanym pomieszczeniu . W dniu 11.12.2014r lekarze weterynarii podjęli leczenie psa.
Wg naszej opinii właściciel psa swoim zachowaniem wyczerpał znamiona przestępstwa określonego jako znęcanie się nad zwierzęciem. W powyższej sprawie złożyliśmy do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Article stawiszy ska