SPRAWCY BESTIALSKIEGO MORDU PSA ZATRZYMANI

Uwaga artykuł zawiera drastyczne treści i zdjęcia. Prosimy, aby osoby wrażliwe i dzieci nie czytały go.


W dniu 3 stycznia 2012r Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na przełomie września i pażdziernika 2011r w Kaliszu w sadystyczny sposób zabili psa wrzucając skrępowane zwierze do rzeki. Zatrzymanym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Jest to nasz wspólny sukces. Dzięki ufundowaniu przez nas nagrody pieniężnej za wskazanie sprawców / ale i nie tylko z tego powodu/ otrzymywaliśmy od mieszkańców Kalisza informacje o domniemanych sprawcach i świadkach tego mordu. Ustaliliśmy miejsce zabójstwa. Zabezpieczyliśmy dowody rzeczowe. Przekazaliśmy Policji wstępnie potwierdzone przez nas informacje co do właściciela zabitego psa jak i sprawców tego czynu.Reszta należała do Policji.
Dziękujemy Policjantom za bardzo duże zaangażowanie w sprawę i owocną jak się okazało współpracę.
W sprawie na mocy art.39 ustawy o ochronie zwierząt występujemy w charakterze pokrzywdzonego.
W procesie będziemy występować jako oskarżyciel posiłkowy.


Najwyższe słowa uznania kierujemy do osób, które nie zważając na możliwe reperkusje udzieliły nam kluczowych dla dobra sprawy informacji

 

Przypomnijmy wszystkie fakty :

 

Dscf1764_article

 

Bestialsko utopił psa. Prosimy o pomoc!
Stowarzyszenie Help Animals
12/10/2011 12:59

Kaliscy policjanci wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi zwierząt szukają sprawcy okrutnego zabicia psa w Kaliszu. W miniony piątek dyżurny Straży Miejskiej Kalisza otrzymał telefoniczne zgłoszenie o martwym psie pływającym w rzece Prośnie. Zgłoszenie okazało się prawdziwe. Martwy pies został wyłowiony z rzeki, zabezpieczony i zabrany przez strażaków OSP Sulisławice.

Po wyłowieniu okazało się, że pies miał powiązane przednie i tylne łapy przewodami elektrycznymi.

Stąd funkcjonariuszom szczególnie zależy na ustaleniu sprawcy, który świadomie w bestialski sposób utopił psa. “Osoby które rozpoznają psa i wiedzą do kogo należał bądź, były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Kaliszu lub ze Strażą Miejską Kalisza” – mówi Radiu Centrum Agata Dybioch, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Stowarzyszenie Help Animals również prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy w/w zdarzenia. Dla osoby, która wskaże mordercę psa przewidzieliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł.

Prosimy o kontakt tel: 603 948 690 / 69 39 06 188

Wykorzystane zdjęcia oraz tekst pochodzą ze strony www.rc.fm

 

Kolejny artykuł poświęcony w/w sprawie:

 

W dniu 7.10.2011r wyłowiono z Prosny zwłoki psa. Zwierze miało skrępowane łapy. W bestialski sposób zostało zabite.
Dzisiaj wiemy już dużo więcej na temat tego okrutnego mordu.
Znamy miejsce jego popełnienia. Popatrzcie Państwo na zdjęcia. Ten budynek za rzeką to Komenda Policji przy ul. Jasnej. Sprawca w tym miejscu, dokładnie naprzeciwko Komendy wrzucił psa do wody. Było to 1 lub drugiego pażdziernika ok. godz.20.00 . Zabójcą był męzczyzna w wieku ok. 25 lat. Szedł ul. Kazimierzowską wzdłuż rzeki w kierunku teatru. Pod pachą niósł niewielkiego czarnego kundelka ze skrępowanymi łapkami. Miał też czerwona reklamówkę POLO Marketu . Na wysokości budynków Policji nie zatrzymując się wrzucił psa do rzeki.
Świadkowie usłyszeli straszliwy pisk zwierzęcia i jego rozpaczliwe trzepotanie się w wodzie. Niestety ze względu na ciemności i stromy brzeg na ratunek było już za póżno. Morderca zwierzęcia spokojnie oddalił się w kierunku teatru.
Szukamy tego mężczyzny. Prosimy Państwa o informację o osobach , które miały przed 1 pażdziernika podobnego pieska a obecnie jego nie widujecie. Na osobę, która przyczyni się do ustalenia sprawcy tego strasznego czynu czeka nagroda w wysokości 1150zł.
Zapewniamy Państwu całkowita anonimowość. Spójrzcie Państwo na pieski sąsiadów, może któregoś brakuje. Podpowiemy , ze sprawca wywodzi się ze śródmieścia Kalisza. Napewno ktoś z Państwa musi go znać.
Wszelkie informacje proszę przekazywać telefonicznie nr 693906188.
Nie będziemy polemizować z autorami komentarzy do tego artykułu. Sprawa jest zbyt poważna.
Można również kontaktować się z nami drogą e-mailowa : animals.kalisz@plusnet.pl
Liczymy na Państwa pomoc w ujęciu sprawcy.

 

4e94169386977_o_thumbnail2
Dscf1762_thumbnail2
Dscf1770_thumbnail2