Szczęśliwy epilog bezdomnego psa

Kilka tygodni temu informowaliśmy Państwa ,że w rejonie Osiedla Dobrzec żyje bezdomny pies przypominający rasę bergamasco. Prosiliśmy o pomoc w jego zlokalizowaniu i złapaniu.
Dzięki Państwa pomocy , dużemu zaangażowaniu wielu osób nie tylko członków Help Animals udało się zlokalizować jego stałe miejsce pobytu w nocy. Okazało się , że noce spędza na Osiedlu Zagorzynek w pobliżu jednego z domków wolnostojących. Po wielu nie przespanych nocach spędzonych na tropieniu zwierzaka udało się zwabić go do klatki – pułapki. Złapaliśmy go 26 marca br. ok. godz. 23,30
Natychmiast został przewieziony do lekarza weterynarii , który wstepnie ocenił jego stan zdrowia. Zwierze , chyba na skutek wielomiesięcznego tułania sie było tak zszokowane zaistniałą sytuacja , że leżało bezwładnie i trzeba było je przemieszczać niosąc na rękach. Okazało sie , że jest to suczka. Tej samej nocy sunie przewieziono do domu jednego z członków stowarzyszenia. W dniu następnym sunia poddana została kilkugodzinnym zabiegom pielęgnacyjnym / między innymi trzeba było ją ostrzyc , ponieważ z długiej pieknej kiedyś sierści pozostały sztywne kołtuny /.
Teraz zwierze w ciszy i spokoju regeneruje siły fizyczne i zdruzgotaną psychikę. To jest wszystko proces długotrwały ale mamy nadzieję ,że psina wydobrzeje.
Dziękujemy wszystkim , którzy okazali bezinteresowną pomoc .

 

 

Pies z Zagorzynka - teraz Atena ciąg dalszy

05/04/2009 20:30

Dwa tygodnie temu informowalśmy Państwa o złapaniu na Zagorzynku suki , która od kilku miesięcy błąkała sie po mieście. Była bardzo nieufna w stosunku do ludzi. Nikt nie mógł podejść do niej bliżej niż na kilka metrów . Sunia powoli dochodzi do siebie . Jak wygląda dzisiaj – zapraszam do obejrzenia następnych zdjęć.

Atena__3

 

Atena__3
Atena_thumbnail2
Atena_1_thumbnail2