Szczytniki i Sławin - Uratowane pieski!

Członkowie Straży Zwierząt otrzymali zgłoszenie, iż w miejscowości Szczytniki znajduje się suczka wraz z szczeniaczkami. Zwierzę oszczeniło się w zagajniku – było to odległe i nieuczęszczane miejsce. Na szczęście suczkę zauważył tubylec, który poinformował nas o bezdomnej suni.

Dnia 9.04.br Członkowie Straży Zwierząt zaopatrzeni w klatkę “pułapkę” udali się we wskazane miejsce w celu schwytania suni. Zwierzę wykazywało agresję, dlatego też był to jedyny sposób na jego złapanie. Po chwili głodna sunia zwabiona jedzeniem była już w środku.
Tego samego dnia pojawiliśmy się również w miejscowości Sławin, gdyż i tam od ponad 3 tygodni błąkał się pies. Zwierzę było nieuchwytne – nie pozwoliło do siebie podejść broniąc się ucieczką i szczekaniem. Zapewne pies ten wiele przeżył i panicznie bał się ludzi. Tym razem również wykorzystaliśmy klatkę zaopatrzoną w smaczne kąski. Po 5 dniach udało się nam schwytać pieska. Początkowo klatka pozostawiona była bez zamknięcia, aby psiak przyzwyczaił się do niej.
Dziękujemy za pomoc i wytrwałość Pani Beacie, która wraz z nami próbowała schwytać pieska podkładając mu smaczne kąski :-)

 

20110412011_article

 

 

Dsc02577_thumbnail2
Dsc02589_thumbnail2
Dsc02592_thumbnail2