TAJEMICZE ZAGINIĘCIA PSÓW

18/02/2014 22:05

Od kilku miesięcy Straż Zwierząt Help Animals otrzymuje informacje, że na terenie gmin Brzeziny i Godziesze w niewyjaśnionych okolicznościach giną mieszkańcom psy. Nie są to psy rasowe lecz popularne kundelki. Różnej wielkości od bardzo małych do dużych. Psy zadbane i mające u właścicieli doskonałe warunki. Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest jeden człowiek, mieszkaniec okolic.
Przywłaszczone zwierzęta przyprowadza pod dom, przetrzymuje w samochodzie, czy na podwórku zamknięte na dobę, dwie pozbawione wody i pożywienia.
Zdarzało się, że psy karmił przyniesionym przez siebie tłuszczem, niewiadomego pochodzenia.
Paniczny strach i przerażenie to jedyne uczucia jakim pieski darzyły nowego „opiekuna”.
Człowiek ten w momencie impulsu oddalał się z nimi, w miejsca mało zaludnione w celu okrutnej i agresywnej pseudo tresury, bądź szkolenia, które doprowadzały do tego, że zwierzęta nie wracały już do swych domów, nie wracały nigdzie…
Dzięki spostrzegawczości rodziny, sąsiadów udało nam się dwa psiaki uratować od nieszczęścia, niestety okoliczności nie wskazują na rychły koniec złego.
Chcielibyśmy przestrzec wszystkich i każdego z osobna… uważajcie na swoje zwierzaki, uważajcie na zwierzaki sąsiadów, ta sprawa się jeszcze nie zakończyła.
My ze swojej strony robimy wszystko, co w naszej mocy aby zakończyć tą przerażającą historię i uniemożliwić krzywdę kolejnych istnień.
W ostatnich dniach udało się nam odzyskać 2 z tych psów . Przedstawiamy je na zdjęciach. Szukamy właścicieli tych psów . Prosimy również o kontakt osoby , które w ostatnich miesiącach utraciły psy.
Tel. kontaktowy 530065206

Img_5726_article


Loader_157x157
Loader_157x157
Loader_157x157