Tragiczne warunki świń w Kożminku-wyrok

19/01/2012 19:36

Przypomnijmy fakty:

Tragiczne warunki świń w Koźminku
Help Animals – RD
23/04/2011 15:39

Dnia 19.04.br Straż Zwierząt udała się do Koźminka celem sprawdzenia warunków bytowych zwierząt gospodarskich oraz psów znajdujących się na jednej z tamtejszych posesji.
Naszym oczom ukazały się zaniedbane, wychudzone, brodzące we własnych odchodach świnie. Zwierzęta te miały odrutowane tarcze ryjowe! Bez kropli wody i jedzenia przesiadywały w cuchnącej, niewielkiej szopce. Ich odchody nie były usuwane od paru miesięcy!
Po konsultacji z lekarzami weterynarii następnego dnia wraz z nimi udaliśmy się do Koźminka celem wyciągnięcia drutów, które przebijały nozdrza świnek.
Na podwórku ponadto znajdowały się dwa psy – również bez kropli wody, na krótkim, metrowym łańcuchu przypiętym do prowizorycznych bud. Na szyi zamiast obroży dostrzegliśmy zaczepiony łańcuch. Psy wręcz rzuciły się na podaną im karmę!
Właściciel otrzymał 7 dni na poprawę warunków bytowych zwierząt.
Sprawa dotycząca bestialskiego traktowania świń zostanie skierowana do Prokuratury.
Serdecznie dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie lekarzowi wet. z Kalisza oraz Ostrowa Wlkp.
W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał wyrok w powyższej sprawie. Sąd uznał oskarżonego winnym zarzucanych mu czynów jednak biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności popełnienia czynu przestępczego postępowanie karne warunkowo umorzył na okres próby 1 roku.
Niech ten wyrok Sądu będzie przestrogą dla innych rolników , którzy
w dalszym ciągu stosują takie metody chowu

 

Z OSTATNIEJ CHWILI ;


PROKURATOR REJONOWY W KALISZU ZŁOŻYŁ APELACJĘ OD WYROKU

 

 

Dsc02635_article