WIĘZIENIE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM

W dniu 14.10.2011r w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wlkp. odbyła się rozprawa przeciwko mieszkańcowi Wysocka Wielkiego , który znęcał się nad swoim psem.

Sara4_article

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy fakty :
Zagłodzona suczka Husky
Help Animals
12/04/2011 22:01

 

Dnia 10.04.br Członkowie Straży Zwierząt udali się do miejscowości Wysocko Wielkie skontrolować warunki bytowe suczki Husky. Dowiedzieliśmy się bowiem, iż sunia jest głodzona, maltretowana oraz zamknięta od roku w szopie w odchodach.
Co najgorsze Sara oszczeniła się i zagryzła szczeniaczki! Urodziła ok. 9 szczeniąt ( dwa z nich nie przeżyły podczas porodu, podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że pozostała część z nich została zagryziona) Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, gdyż po przeprowadzonym wywiadzie ustaliliśmy, że suczka jakiś czas temu również zagryzła szczeniaki. Osoba informująca nas o tym fakcie stwierdziła, że czyni tak, gdyż wie, że nie jest w stanie wykarmić tak dużej liczby szczeniąt.
Niestety informacje potwierdziły się. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazała się wychudzona, odwodniona i smutna suczka z widocznymi kośćmi miednicy i żeber.
Jej stan fizyczny był fatalny. Suczka natychmiast została odebrana. Właściciel zrzekł się do niej praw.
Suczka była kopana oraz bita. Właściciel nie karmił jej.
Podczas rozmowy z osobą zgłaszającą dowiedzieliśmy się, iż mężczyzna chciał zabić suczkę wraz z szczeniakami.
Był zadowolony z faktu, iż zagryzła ona część swoich dzieci.
Zrobimy wszystko by opiekun suczki poniósł należyte konsekwencje za tak bestialskie traktowanie zwierzęcia!

 

Sąd uznał , że oskarżony znęcał się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i na mocy art.35 ust.2 ustawy o ochronie zwierząt skazał go na 3 miesiące bezwarunkowego pozbawienia wolności, przepadek zwierzęcia i nawiązkę w wysokości 300 zł na rzecz Schroniska w Wysocku Wielkim.

Wyrok nie jest prawomocny.
W uzasadnieniu Sąd stwierdził , że należy tak samo traktować znęcanie się nad zwierzęciem jak nad człowiekiem , że osoba , która dopuściła się takich czynów wobec zwierzęcia zdolna jest podobnie potraktować również człowieka.

 

 

Sara1_thumbnail2