Wstrząsające odkrycie

W czwartek, 10 grudnia br. dzisiejszym Patrol Interwencyjny Straży Zwierząt Help Animals w Kaliszu dokonał wstrząsającego odkrycia. W jednej z wiosek gm. Opatówek  natrafiono na gospodarstwo w którym jest ponad 30 psów , w tym ok. 15 szczeniaków. Psy żyją w zastraszających warunkach. Nie mają bud ani kojców, kryją się w rozpadających się budynkach gospodarczych. Nie mają jedzenia. Część ginie z głodu, część z zimna. Jest tam również zdziczała krowa, która też przymiera głodem. Krów było więcej - niestety padły już z głodu. Właściciel nie wykazuje żadnego zainteresowania zwierzakami. Zachodzi pilna potrzeba pomocy tym zwierzętom, pomocy która przekracza możliwości naszego Stowarzyszenia. Pilnie poszukujemy osób , które skłonne byłyby przynajmniej na pewien czas przygarnąć chociażby szczeniaki. Potrzebujemy dla nich pieniędzy, a także karmy, koców , słomy , misek itp.

Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich osób, którym nieobojętny jest los zwierząt.

 

 

W dniu dzisiejszym (20 grudnia) znaleźliśmy w Józefowie młodą suczkę. Psina skulona siedziała w kącie zniszczonych zabudowań gospodarczych. Nie wychodziła nawet do jedzenia. Okazało się , że ma uszkodzoną rogówkę oka. Trzęsącą się z zimna chorą psinę przewieźliśmy do lekarza weterynarii. Po wstępnym opatrzeniu oka znaleźliśmy jej nowy dom. Sunia będzie wymagała długiego leczenia.

 

Ostatecznie udało nam się oddać do adopcji  14 psów, w tym jamniczkę (która została przez nas wysterylizowana), suczkę, która wymagała pomocy weterynaryjnej oraz królika. Doprowadziliśmy także do zmiany właściciela krowy.

 

Dziękujemy uczniom i gronu pedagogicznemu II Gimnazjum w Kaliszu za przekazanie karmy, kocy, misek.

Dziękujemy wszystkim  darczyńcom, w tym kierownictwu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu, którzy wsparli nas pomocą rzeczową: karmą, miskami, kocami.