WSTRZĄSAJĄCY RAPORT CZŁONKINI HELP ANIMALS

Dostałyśmy zgłoszenie, że pies leży od 4 dni w mieszkaniu pewnych ludzi i kona, a oni nie kwapią się z pójściem z nim do lek.wet. W ciągu 10 min byłyśmy na miejscu. Zastałyśmy tragiczny widok. Niedużej wielkości piesek leżał na podłodze w kuchni i konał, nie wstawał, miał drgawki ,najprawdopodobniej z bólu , nie było z nim kontaktu.

 

4_article

 

Właściciele nie mieli książeczki zdrowia psa, nie był też on nigdy szczepiony [ miał 18 lat], nigdy nie był u lekarza bo jak właściciele twierdzili przez 18 lat nigdy nie zachorował. Zawinęłyśmy psiaka w kocyk i zabrałyśmy do weterynarza.

 

Właściciele nie zainteresowali się nim gdzie zostaje zabrany, co się z nim stanie, kompletnie nic. U lekarza okazało się, że pies jest odwodniony, ma chore serce, zjadają go żywcem pchły. Ropa leciała mu ciurkiem z uszu, oczu i nosa.

 

Co się okazało pies miał popękane bębenki i wszystkie kanały w uszach, stąd wydzielina z uszu leciała bezpośrednio do oczu i nosa. W uszach chrząstki były pozbawione skóry, wszystko było na wierzchu, po prostu zaczęło gnić… Lekarz mówi, że problemy z uszami mogły się zacząć nawet pół roku temu, przez ostatnie upały po prostu się nasiliło dlatego pies zaczął konać w strasznych męczarniach – przez odwodnienie i w strasznym bólu.

 

Bardzo prawdopodobne jest również to, że doszło u niego do zakażenia całego organizmu….Pomijam już fakt, że pies niesamowicie śmierdział, miał ogromny kamień na zębach i cały był w pchłach. Piesek został poddany eutanazji. Ewidentnie było to straszliwe zaniedbanie ze strony właścicieli. Sprawę przekażemy KM Policji w Kaliszu.

 

Loader_157x157
Loader_157x157
Loader_157x157
Loader_157x157