WYROK w sprawie znęcania się nad Dejzi

W CZWARTEK 26.01.2012r O GODZ.14.00 W SALI NR 5 Sąd Rejonowy w Kaliszu ogłosił wyrok w sprawie znęcania się nad psem “Dejzi”


Oskarżona uznana została za winną zarzucanych jej czynów i została skazana na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i nawiązkę w wysokości 1000 zł na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. Wyrok jest nieprawomocny.


Przypomnijmy fakty:

 

DRAŃSTWO W RADLICZYCACH !!!
14/02/2011 21:44

 

Dnia 12.02.br otrzymaliśmy zgłoszenie, iż na jednej z posesji w Radliczycach znajduje się suczka z wrośniętym łańcuchem okalającym szyję.
Po dotarciu na miejsce ujrzeliśmy 4 psy. Trzy przywiązane łańcuchami do bud i jeden mały luźno biegający.
Jeden z psów (brązowy mieszaniec boksera z owczarkiem niemieckim Dejzi) miał wokół szyi otwartą ranę w której wrośnięta była śruba. Ponadto zapięcie łańcucha (klamra) zaczepiona była nie za obrożę tylko za tkankę skórną i mięśniową szyi suczki. Klamra zaczepiona była bezpośrednio o żywą tkankę! Musieliśmy piłować zarówno łańcuch jak i wbitą w szyję klamrę, gdyż był to jedyny sposób uwolnienia suczki.
Lekarz po dokładnym obejrzeniu rany stwierdził, iż wokół szyi psa zaczepiony był sznurek lub łańcuch, który wrósł w tkankę szyjną. Ktoś życzliwy najprawdopodobniej wyrwał psu tą wrośniętą pseudo obrożę a sunię zaczepił na haku jak słoninę w sklepie mięsnym !!! Pies musiał strasznie cierpieć…
Suczka była zakrwawiona a na obwodzie szyi miała jedna otwartą ranę.
Natychmiast ją zabraliśmy. Przeszła 3 godzinną operacje. Jest umieszczona w domu tymczasowym. Codziennie musi być dowożona na zabiegi do lek. wet. Leczenie potrwa przynajmniej kilka tygodni.
Takiego draństwa ze strony człowieka nie widzieliśmy nigdy w życiu, podobnie lekarz, który do 12.00 w nocy operował tą nieszczęsną sunię.

 

Dejzi_article