WYRZUCIŁ PSA- FINAŁ

W dniu 15.12.2011r Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił złożoną przez Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie w sprawie porzucenia psa w miejscowości Niedźwiedź.

 

Dsc0339777_article_article

 

Przypominamy początek tej bulwersującej sprawy:

 

W dniu 9.06.2011r Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals zostało powiadomione telefonicznie przez Pana Andrzeja Cichosza – właściciela Mini – Zoo (pow. Ostrzeszów) , że tego samego dnia mężczyzna w wieku ok. 20 lat porzucił psa.
Mężczyzna siłą wyszarpał z samochodu psa. Obchodził się ze zwierzęciem tak jakby był on workiem śmieci! Przerażony pies schował się za tylne koło samochodu.
Zdezorientowany pies z raną uciekł w stronę pól za właścicielem, który parę chwil wcześniej próbował pozbyć się zwierzaka!
O całym zajściu powiadomiliśmy Prokuraturę w Ostrzeszowie oraz TV ProArt.

 

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie uznał oskarżonego winnym zarzucanego mu czynu ale postępowanie karne warunkowo umorzył na okres 1 roku. Zasądził również od oskarżonego nawiązkę w kwocie 350 zł na rzecz zwierząt.


W uzasadnieniu Sąd stwierdził, ze wina i społeczna szkodliwość czynu, którego dopuścił się oskarżony nie są znaczne. W ocenie tej Sąd brał pod uwagę charakter naruszonego dobra, sposób i okoliczności popełnienia czynu, skutek i zachowanie się sprawcy po popełnieniu przestępstwa.

 

 

Dsc03398_article_thumbnail2