WYRZUCIŁ PSA Z SAMOCHODU - WYROK - ale to nie koniec sprawy

W dniu 30 września 2011r Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wydał wyrok w głośnej sprawie wyrzucenia z samochodu psa w miejscowości Niedżwiedż koło Antonina.


Przypomnijmy to zdarzenie :

Draństwo – porzucił a następnie przejechał psa!!!
Help Animals
13/06/2011 23:00

 

W dniu 9.06.2011r Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals zostało powiadomione telefonicznie przez Pana Andrzeja Cichosza – właściciela Mini – Zoo (pow. Ostrzeszów) , że tego samego dnia mężczyzna w wieku ok. 20 lat porzucił psa.
Mężczyzna siłą wyszarpał z samochodu psa. Obchodził się ze zwierzęciem tak jakby był on workiem śmieci! Przerażony pies schował się za tylne koło samochodu.


Całe zajście widział Pan Andrzej, który natychmiast udał się w pościg za sprawcą. Mężczyzna uciekając przejechał własnego psa! Wyrzucenie psa a następnie przejechanie oraz pościg zarejestrowały zamontowane kamery. Mamy więc niezbite dowody, które obciążają sprawcę zajścia.
Zdezorientowany pies z raną uciekł w stronę pól za właścicielem, który parę chwil wcześniej próbował pozbyć się zwierzaka!
O całym zajściu powiadomiliśmy Prokuraturę w Ostrzeszowie oraz TV ProArt.


Na dole znajduje się link do reportażu zrealizowanego przez ostrowską TV Proart.

 

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/3597/Wydarzenia/2011-06-13

 

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie uznał oskarżonego winnym zarzucanego mu czynu ale postępowanie karne warunkowo umorzył na okres 1 roku
W uzasadnieniu Sąd stwierdził, ze wina i społeczna szkodliwość czynu, którego dopuścił się oskarżony nie są znaczne. W ocenie tej Sąd brał pod uwagę charakter naruszonego dobra, sposób i okoliczności popełnienia czynu, skutek i zachowanie się sprawcy po popełnieniu przestępstwa.
Oskarżony na rozprawę nie stawił się. Nie będziemy komentować wyroku Sądu.


Skorzystamy z przysługującego nam prawa złożenia apelacji do Sadu Okręgowego


Screenshot001_article