Wyrzucił suczkę przez okno- epilog

W dniu 25 stycznia 2011r Prokuratura Rejonowa w Kaliszu umorzyła dochodzenie w sprawie wyrzucenia psa przez okno przez jednego z mieszkańców naszego miasta.
Prokurator uznał, że działanie sprawcy nie wyczerpuje znamion przestępstwa znęcania się określonego w ustawie o ochronie zwierząt. W tym działaniu sprawcy można doszukiwać się jedynie zachowania określonego w ustawie jako porzucenie zwierzęcia.
Zgodnie z takim tokiem myślowym Prokuratora znęcanie miałoby miejsce wtedy gdyby sprawca przynajmniej kilka razy wyrzucił psa przez okno co byłoby trudne do uczynienia bo wątpliwe jest czy zwierze przeżyłoby kolejne upadki.


Jest szansa , że taki eksperyment będzie mógł przeprowadzić sprawca bowiem zgodnie z art.7 ust.1 pkt 6 ustawy o ochronie zwierząt w przypadku umorzenia dochodzenia zwierze musi być oddane właścicielowi.
Taki właśnie los zgotował Prokurator temu psu. Należy zadać sobie pytanie czy nie będzie to znęcaniem sie nad zwierzęciem w majestacie prawa.

 

Img_2341_article

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypominam Państwu początek tej bulwersującej sprawy:

SUNIA WYRZUCONA Z OKNA – BARBARZYŃSTWO!!!


Help Animals
15/06/2010 11:34

 

11 czerwca nasz Patrol Interwencyjny otrzymał zgłoszenie, iż na ul. Łódzkiej doszło do popełnienia przestępstwa.
Właściciel znęcał się nad swoim czworonogiem wyrzucając go dwukrotnie przez okno! “Pseudo właściciel” wyrzucił sunię z pierwszego piętra zupełnie nie zważając na to, iż przecież tak jak człowiek czuła ona ból i strach.
Sunia nie odniosła większych obrażeń fizycznych jednakże jej stan emocjonalny został poważnie zachwiany.
Czworonóg obecnie znajduje się w schronisku gdzie powoli dochodzi do siebie po traumatycznych przeżyciach. Dalsze przebywanie ze zwyrodnialcem bezpośrednio zagrażało jej życiu.
Sunia potrzebuje teraz dużo miłości a przede wszystkim opieki i poczucia bezpieczeństwa.
Bylibyśmy bardzo wdzięczni gdyby ktoś z Państwa mógł przygarnąć Sunię chociaż na tymczas. Zależy nam na tym szczególnie gdyż przeżyła ona bardzo ciężkie chwile a pobyt w schronisku jest dla niej kolejnym ciosem.
Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt „ Help Animals” działając na podstawie art.39 ustawy o ochronie zwierząt oraz art.303 kpk wnosi o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania przygotowawczego przeciwko właścicielowi, który znęcał się nad czworonogiem.
W oczach Suni widać smutek i ból…sprawmy by te oczy napełnione były radością i promykiem nadziei…nadziei, iż ktoś odpowiedzialny przygarnie Sunie i pokocha ją całym sercem…
Jesteśmy BARDZO WDZIĘCZNI za wszelkie zgłoszenia – dzięki ludziom o dobrych sercach możemy reagować na przejawy okrucieństwa i pomagać naszym czworonożnym przyjaciołom…

 

2 komentarze

 

Kaya 16/06/2010 14:09

Barbarzyństwo!
Kiedy wreszcie takie zachowania będą przykładnie karane?!
To niedopuszczalne!

16/06/2010 15:17

podać dane gościa do publicznej wiadomości, niech sam poczuje się wyrzucony