X Festyn Artystyczny w Gołuchowie

 

 

X Festyn Artystyczny w Gołuchowie


W sobotę 20 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołuchowie wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami zorganizowali kolejny już dziesiąty Festyn Artystyczny . Jednym z punktów imprezy było promowanie właściwego stosunku do zwierząt.
Korzystając z zaproszenia tłumaczyliśmy dzieciom , że zwierzęta są istotami żyjącymi i tez na swój sposób myślą i czują. Zwierzęta również wymagają właściwego traktowania , ponieważ nie są martwymi przedmiotami. Człowiek powinien okazywać im należny szacunek.
Dzieci mogły osobiście przekonać się jak wygląda życie pieska, który trzymany jest na łańcuchu. Opowiadaliśmy o losie bezdomnych , porzuconych zwierząt. o ich cierpieniu , o tułaczce , o walce o każdy kęs pożywienia. Opowiadaliśmy o bezdusznych właścicielach , którzy znęcają się nad swoimi zwierzętami.
Główną atrakcją był pokaz więzi jaka może wytworzyć się między człowiekiem a zwierzęciem. Zaprezentowaliśmy dwa pieski Juniorka i Oskarka ,które niemal do łez rozbawiły najmłodszą widownię.
Pieski wykonywały najprzeróżniejsze polecenia a my mogliśmy tylko podziwiać jacy zdolni są nasi czworonożni przyjaciele i jaki posiadają kontakt ze swoja Panią
Każdy chętny maluch mógł również przymierzyć strój, w którym jeździmy na interwencję ratujące życie i zdrowie czworonogów.
Chwila ta została upamiętniona dzięki licznym zdjęciom, które będą
wspaniałą pamiątką z owego spotkania.
Dzieci zorganizowały zbiórkę pieniężną na szczytny cel, którym była pomoc bezdomnym ,źle traktowanym zwierzętom.
Całość sumy zostanie przekazana na leczenie chorych zwierzaczków, na sterylizacje i na kastrację oraz na karmę.
Za okazaną pomoc w imieniu wszystkich bezdomnych zwierząt bardzo serdecznie dziękujemy!

 

2010_03200103_article