ZAGŁODZONY NA ŚMIERĆ

DZIECI ORAZ OSOBY WRAŻLIWE PROSIMY O NIE CZYTANIE ARTYKUŁU ZE WZGLĘDU NA DRASTYCZNE ZDJĘCIA.

 

Członkowie Help Animals otrzymali zgłoszenie, iż w miejscowości Stawiszyn znajdują się zakopane zwłoki zagłodzonego psa.

Po dotarciu na miejsce właściciel odkopał zwłoki Amstaffa, który nie żył już od paru dni. Pies miał zapadnięte boki, wystającą miednicę i widoczne żebra. Jego stan fizyczny świadczył o tym, że nie jadł od kilkunastu tygodni.

 

Dsc05261_article
Pod stertą starych płyt zostało zakopane ciało zwierzęcia

Ciało zabezpieczyliśmy – następnie została wykonana sekcja zwłok. Niestety pies został faktycznie zagłodzony a nie otruty jak zapewniał właściciel amstaffa. Pies latem został zaadoptowany z kaliskiego schroniska.

Na posesji znajdowała się jeszcze wychudzona suczka ze ślepym miotem szczeniąt. Suczka wraz ze szczeniaczkami została odebrana. Maluszki już niebawem będzie można zaadoptować.

 

Sprawa została skierowana do Prokuratury. Właściciel znęcał się nad psem rasy Amstaff ze szczególnym okrucieństwem doprowadzając do śmierci głodowej zwierzęcia. Zgodnie z art. 35 ustęp 2 w związku z art. 6 Ustawy o Ochronie Zwierząt właścicielowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dsc05261_thumbnail2
Teren_thumbnail2
Tu_spał_thumbnail2
Podczas_wykopywania_zwłok_thumbnail2
Zwłoki_thumbnail2
Pies_thumbnail2
Pies1_thumbnail2
Pies5_thumbnail2
Szczeniaczki_thumbnail2