Żychów - pies uratowany od śmierci głodowej!!!

W dniu 27.09.br Help Animals otrzymało anonimowy telefon ,że w miejscowości Żychów koło Liskowa w opuszczonym gospodarstwie przebywa pies , który jest na skraju śmierci głodowej.
Pojechaliśmy na wskazane miejsce. Niestety informacja potwierdziła się. Znależliśmy wychudzonego i skrajnie wyczerpanego mieszańca owczarka kaukazkiego.Ze wstępnych ustaleń wynikało ,że pies od kilkudziesięciu dni nie otrzymywał pożywienia. Nie udało się nam skontaktować z właścicielami tego zwierzaka. Ponieważ dalsze pozostawienie psa bezpośrednio zagrażało jego życiu podjeliśmy decyzję o zabraniu go i umieszczeniu w domu tymczasowym Help Animals . O dalszych losach psa zadecyduje sąd. Pies pozostaje pod opieką lekarza weterynarii. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Z ostatniej chwili :

Wójt Gminy Lisków nie zdołał ustalić nowego właściciela psa w związku z czym uznał zwierze za bezdomne i zgodnie z przysługującymi mu uprawnieniami przekazał psa naszemu stowarzyszeniu.

Znależliśmy mu nowy dom. Biedak ma na imię Maks.

 

 

 

 

Maks - nowe oblicze

05/04/2009 20:07

W ubr. informowaliśmy Państwa o uratowaniu od śmierci głodowej owczarka kaukaskiego o imieniu Maks. Zobaczcie Państwo jak wygląda on teraz.
Pierwsze dwa zdjęcia wykonane zostały 28 września 2008r kolejne 3 kwietnia 2009r.

Maks_2008_article

 

Maks_2008_thumbnail2
Maks1_2008_thumbnail2
Maks_thumbnail2
Maks1_thumbnail2
Maks2_thumbnail2
Maks3_thumbnail2

 

P